KUTU HARF

BLOG

Kutu Harf 

 
 
Kutu harf tabelalar, üzerinde harflerden oluşan ve belli bir derinliğe sahip görünen ön yüzeyi ışık geçirgenliğine sahip beyaz pleksi malzeme kaplı tabela çeşididir. Tasarımı hazırlanan her bir harf alüminyum veya krom çelik malzemeden yapılmaktadır. 
Işık geçirgenliğine sahip ön yüzü ise pleksi malzemeden yapılmakta olup bu bölümün alt yüzeyine müşterinin talebine göre led ışık sistemi döşenmektedir. Kutu harf tabelalar üç boyutlu olarak üretilmektedir. 
Büyük boyutlu olarak hazırlananları, otel, alışveriş merkezleri ve petrol ofisleri gibi işletmelerin kullanımına uygundur. Daha minimal düzeyde hazırlananları ise sinema, tiyatro, cafe, restoran gibi işletmelerde kullanılmak olup maliyetleri uygulanacağı alanın yüzeyine göre farklılık göstermektedir. Kutu Harf tabela çeşitleri alüminyum, led, pleksi, krom nikel ve fırın kabartma (vakumlu) şeklindedir. 
 

Alüminyum Kutu Harf Tabela

Sağlamlık açısından en fazla tercih gören modeldir.. Bu açıdan dış mekan kullanımına daha uygundur. Harfler istenen tasarıma göre ters tava şeklinde alüminyum malzemeden üretilmekte ve zımpara – kaynak işleminden sonra boyanmaktadır. Boyanan kutu harf içi, IP 68 su geçirmez led sistemiyle isteğe göre döşenerek kutu harf tabelanın aydınlatması sağlanmaktadır. 
 

Krom Nikel Kutu Harf Tabela

Paslanmaz sacdan üretilen kutu harf tabela çeşididir. Genelde alışveriş merkezlerinde, kuyumculuk ve kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Fileli ve düz olmak üzere iki çeşit üretilmektedir. Aydınlatması için arkadan endirekt aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır. Suya dayanıklı led kullanıldığında dış mekân kullanımlarına uygun hale gelmektedir.
 

Pleksi Kutu Harf Tabela

Dayanıklılık dolayısıyla daha çok iç mekân uygulamalarında kullanılan bir kutu harf tabela türüdür. Hem gece hem de gündüz, ışığı yansıtma özelliği bulunmaktadır. Mükemmel yansıtma özelliği sayesinde firma görünürlüğünü artırmaktadır. 
 

Fırın Kabartma Kutu Harf Tabela

Konsept tasarım alanlarında ve genelde kurumsal bayi ağlarında kullanılan bir kutu harf tabela çeşididir. Müşterinin istediği tasarıma uygun olarak özel tasarım üretilmektedir. Pleksi plakaların yüksek ısılı fırınlarda ısıtılıp firma için hazırlanan özel kalıplara dökülmesiyle imal edilmektedir. Kalıplara basılan sıcak pleksiler soğuduktan sonra kullanıma hazır hale gelmektedir. Kutu harf tabelalar arasında görünürlüğü yüksek olan kutu harf tabela türüdür. Müşterinin isteğine göre de aydınlatma sistemi döşenmektedir. 
 

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!