ARAÇ GIYDIRME

CAST FOLYO, YARI CAST FOLYO, NORMAL FOLYO

Araç giydirme; açık hava reklamcılığında reklamın hedefe ulaşması açısından en önemli mecralardan biridir. Araç giydirme araçların görsel olarak kaplanması işlemidir. Firma logosu ve ürünlerinizin görselleri özel hazırlanmış tasarımlarla firmanıza farklılık katacaktır. Araç üzerine bölgesel ve komple olarak uygulanabilir. Yukarıdaki istatistik grafiğinde gördüğünüz üzerine araç giydirme işlemi ile diğer reklam alanlarına göre çok daha fazla kişilere ulaşabilirsiniz. 

FOLYO ÇEŞİTLERİ

Araç kaplanırken kullanıcılar folyo çeşitleri vardır. Biz bu çeşitleri müşterilerimizin isteğine göre sunmaktayız. Araç kaplamaları için kullanılan folyolar başlıca 3 çeşittir bunlar; Cast Folyo, Yarı Cast Folyo, ve Normal Folyodur.

  • Cast folyo türü araç giydirme işlemleri için birebir özel üretilmiş folyolardır ve dünyada belli başlı markalar tarafından üretilmektedir. Uzun ömürlü reklam çalışmaları için bunu tavsiye etmekteyiz.
  • Yarı Cast Folyo hem ekonomik hemde uzun ömürlü olması bakımında tercih edilmektedir. Profesyonel araç kaplama işlemlerinde tercih edili fakat ömrü tabi ki de tam cast folyo kadar değildir cast folyoların arasındaki fiyat farkını indirgemek amacı ile bir alt kalitede üretilmiş folyo türüdür.
  • Ekonomik Folyolar ise normal kesim folyolarıdır açık hava reklamcılığın birçok yerinde kullanılmaktadır. Araç için özel üretim folyolar olmadığı için uzun ömür konusunda firmamız garanti vermemektedir. Zaten ekonomik folyo uygulaması isteyen müşterilerimize bu uyarıyı yapmaktayız.

ARAÇ GİYDİRME ÖLÇÜ NASIL ALINIR?

Giydirme için aracın resimleri çekildikten sonra çıktısı alınır ve bu çıktı üzerinde tüm ölçü detayları not edilir. Ölçüler hata olmaması açısından mm olarak alınır. Aksi halde giydirme işlemi uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için yanlış bir ölçü, bütün aracın yanlış bir baskıya sebebiyeti olacaktır.

ARAÇ KAPLAMANIN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Giydirmenin ömrü kullanacağınız folyonun cinsiyle ve markasıyla alakalı ve bağlantılıdır. Bu sürede yaklaşık olarak 1 yıldan 5 yıla kadar uzaya bilmekte. Giydirme işleminin ömrüne katmak için yukarıda dikkat edilmesi gerekmekte. Dikkat etmediğiniz her husus araç giydirmenin ömrünü azaltacaktır.

Araç giydirme detaylarına aşağıdanda bakabilirsiniz.

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!