OYMA TABELA

BLOG

Oyma Tabela

 
Oyma tabela çeşitleri, iç ve dış mekanlarda sıkça tercih edilen, hem göze hitap eden, hem de kullanıldığı markanın tanıtımının yapılmasını sağlayan en önemli ürünlerden bir tanesidir. Mağaza, restoran, kafe fark etmeksizin, bir mekana girerken göze çarpan ilk yer genellikle tabelalardır. Hal böyle olunca oyma tabelalar, müşteri ile şirketi birbirine bağlayan en önemli unsurlardan bir tanesi haline gelmiştir. Oyma tabela ürün türleri logo, desen ve yazı tasarımının CNC ve lazer makinesi aracılığıyla kesiminin gerçekleştirilmesi ile ortaya çıkar. Pleksi, alüminyum, kompozit, ahşap ve desen olarak çeşitlere ayrılan bu tabelalar, dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle her bireyin tercihi haline gelmiştir. Işıklı olarak üretilecekse led ya da floresan ampul kullanılabilir.
 

Oyma Tabela Çeşitleri

 
Alüminyum oyma tabela, her iş merkezinde rahatlıkla kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Bu tabela çeşidinde alüminyum levhalar, yapılacak grafik ve yazıların CNC makinesiyle istenilen ölçülere getirilmesi sonucu oluşturulur. Daha sonra bu tür tabelalar için kullanılan elektrostatik boya ile istenen renge boyanır. Boya, alüminyum tabelanın çeşitli hava koşullarına ve dış faktörlere karşı korunmasını sağlayan özellikte tasarlanmıştır. Tabelanın içerisine, isteğe göre led ışık yerleştirilip daha canlı ve gösterişli olması sağlanabilir. En çok kullanılan tabelalardan bir diğeri kompozit oyma tabela olmuştur. Genellikle pleksi, alüminyum ya da paslanmaz harflerin oyularak yapılması sonucunda oluşan tabela çeşididir. Bu tabelanın en önemli avantajlarından biri uzak mesafelerden kolayca görünebilmesidir. Eczane, market, büfe, nalbur ve lokanta gibi alanlarda sıkça kullanılır.
 

Oyma Tabela Fiyatları

 
Oyma tabela, göze çarpan estetik görüntüsü ve uzun ömürlü olması gibi özellikleriyle her geçen gün talebini arttırarak pazardaki yerini genişletmeye devam etmektedir. Bu tür ürünler, markaların reklam gücüne güç katmasına yardımcı olarak, gece ya da gündüz fark etmeksizin her alanda kendiniz gösterir. Reklam amaçlı kullanımının yanı sıra şık görüntüsü ile müşterilerin kalbini kazanan bu tabelalar, kullanıldığı alana, materyale ve sektörler arası değişkenlik gösterebilen taleplere göre farklılaşabilir. Bu değişkenlik arasında, kullanacağınız alana ve zevkinize en uygun şekilde üretilmiş geniş ürün yelpazesine sahip modelleri sayfamız üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz.
 
 

Oyma Tabelalar

 
Geçmişten günümüze değişen koşullara ayak uydurma adına bakıldığında oyma tabelalar son derece tercih edilmektedir. Bu tabelaların yerini herhangi başka bir tabelanın doldurması mümkün gibi görünse de işin içine girildiğinde durum aslında hiç de öyle ilerlememektedir. Bunun ana nedenlerinden bir tanesi de oyma tabelalar adı altında kullanılan malzemenin diğer tabelalara oranla daha da farklı olmasından ileri gelmektedir. Gelişen teknoloji neticesinde koşullar da artık değişerek kendisini göstermektedir. Bunu n neticesinde de kullanılan malzemelere dayalı ürünlerde değişkenlik göstermektedir. Oyma tabelalar son derece gösterişli olmalarının yanı sıra firmalar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Çeşitli örneklerle bu tabelaları inceleme şansı bulan müşteri firmalar durumdan daha memnun bir vaziyette ayrılmaktadırlar. Hal böyle olunca da işçilik anlamında tabelacılara düşen görev biraz daha artmış olacaktır.
 

Oyma Tabelalar İle Farklı Tarzlara Adım Atın

 
Tabela işlemleri artık eskiye nazaran  bir nevi reklam olmakta iken bu durumun sonucunda da firmaların istemiş oldukları tüm unsurlar oyma tabelalar üzerine işlenebilmektedir. Bunun neticesinde de firmaların kullanmak istedikleri logo ve tanıtım yazıları ön plana çıkmaktadır. Her firmanın kendisine özgü logo ve temsili sembolleri bulunmaktadır. Bunun neticesinde de yediden yetmişe tüm herkese ulaşmak mümkün olacaktır. Logoların oyularak işlenmiş olduğu bu oyma tabelalar aslında çok daha okunaklı olmasından dolayı bir hayli de dikkat çekici olmaktadır. Tüm bu detaylar düşünüldüğünde işine önem veren tüm firmalar bu tür konulara oldukça değer vermiş olacaktır. Bunun sonucunda da tercih edilme oranı artarak ön planda yer almak kaçınılmaz bir gerçek olacaktır. Aslında reklam adına yapılan tüm bu harcamalar günün birinde elbet firmaya artı olarak dönmüş olacaktır. Tabelaların kendi alanında da çeşitleri yer almakta olup, kategori kapsamında kullanım alanına göre de tercih edilme durumu değişkenlik göstermektedir. Oyma tabelalar bu konuda kendilerini ön planda tutmuş olacak ve diğer seçeneklerin arasında kendisini göstermiş olacaktır. Reklam unsuru olması ile de yıllardır kalıcı bir tabela kullanımı adına kaliteli malzemeden ödün vermemek kaçınılmaz bir gerçek olacaktır.
 

 

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!