CNC OYMA TABELA

BLOG

Teknoloji insanoğlu var olduğu günden beri hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Buna bağlı olarak da birbirini tamamlar nitelikte yeni cihazlar insanlar yaşamlarına giriyor. Eskiden elle, akabinde mekanik olarak yapılan birçok şey bugün elektrik elektronik bilgisayar kontrollü sistemler ile kısa bir zaman diliminde kolayca yapılabiliyor.
Bu alanda en önemli örneklerden bir tanesi CNC. Dünyanın her yerinde birçok imalathanede CNC tezgahı kullanılıyor.
Bu cihazlar üzerine girilen program ile her bir objenin çıkarılmasına olanak veren makineler ve çok farklı şeyler seri ve hatasız olarak üretiliyor.
 
Onlardan bir tanesi de Cnc oyma tabela bilmeyenler açısından CNC oyma tabela nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise en yalın ifade ediş biçimi ile CNC cihazlarında harflerin basılması ile ortaya çıkan tabelalardır. Bu tabelalar ilgili işyerlerinin üst kısmında yer alırlar. Işıklı ya da ışıksız olan türleri vardır. Tamamen kabartmalı olan sistemlerdir.
Çok farklı malzemelerden yapılabilen CNC oyma tabelaların sıklıkla yapıldığı malzemeler PVC, ahşap, pleksi, compozit, decada gibi malzemelerdir. Burada malzeme seçimi tamamen kullanım yerine ve müşterinin isteğine bağlı olarak değişir.Farklı büyüklüklerde farklı yazı tiplerinde tamamı büyük harf, tamamı küçük harf gibi farklı türlerde olabilirler. Genellikle firmanın yazı karakteri ile aynı olan yazı karakterleridir.
 
Firma Seçiminde Bilinmesi Gerekenler 
Kişi ve/veya kurumlar cnc oyma tabela için firma seçimi yaparken mutlaka bu alanda daha önce benzer deneyimleri olan firmalar ile çalışmalıdır. Seçilen reklam firması sizi sizin beklentileriniz doğrultusunda tamamen etik kurallara uygun olarak doğru bir biçimde yönlendirmelidir.
Sonuçta her ne kadar CNC üzerinden üretilecek bir tabela da olsa mutlaka doğru ölçülerde doğru bir biçimde firmanın kurumsal imajına uygun bir biçimde yapılması gereken tabelalardır. Burada seçilen malzemenin kalınlığı, kullanılacak alanda dayanımı gibi parametreler son derece önemlidir. Harf oymaların üzerine yerleştirileceği zemin de son derece önemlidir. 
Tamamen bu alanda kurumsal olarak hizmet veren, alanında bu işi uzun yıllardır yapan deneyim sahibi, eğitim almış, ilgili belgelere sahip firmalar ile çalışılmalı ve işin para kısmı en son düşünülmelidir.

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!