FATIH TABELA

BLOG

Tabela Fatih 

Ne kadar iyi bir işiniz olursa olsun görünürlük asılan şeydir ve bunun içinde her ne kadar teknoloji ilerlemiş olsa da dünden bugüne hem görünürlük noktasında hem de en eski reklam aracı olarak gündelik yaşamda tabela kullanımı kaçınılmazdır. Burada örneğin tabela Fatih hızla Fatih ilçesinde gereksinim duyanlar için devreye girer. Zira tabela Fatih ilçesinin tüm semtlerinde ve mahallelerinde kullanılır. Herhangi bir iş yeri olup türü ne olursa olsun ister hizmet sektöründe çalışsın, ister üretim sektöründe yasal mevzuatlar uyarınca da mutlaka tabela kullanılması gerekir. Aksi halde o firmanın ne olduğu, ne iş yaptığı gibi şeylerin anlaşılması mümkün değildir.
 

Fatih Kentine ve Yapısına Genel Bakış

Tabela Fatih gibi tarihi çok eskilere dayanan, sadece İstanbul’un değil ülkemizin de en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan bölgede çok değişik biçimlerde karşımıza çıkar. Çünkü kente her ne kadar yeni gelenler olsa da dünden bugüne birkaç nesildir bu bölgede yaşayanlar olduğu için kentin ara sokaklarına girildiğinde çok eski bir diğer deyiş ile nostaljik tabelalar bile görmek mümkündür. Bunun yanı sıra kentte yeni yapılan plaza ve işyerlerinde de son derece modern tabelalar vardır. 
Her nasıl ve ne biçimde olursa olsun aşağıda da detayları verildiği üzere tabela Fatih kentinde çok daha öne çıkan, ilçenin yapısı özdeşleşen bir durumdadır. Bölgede çok sayıda özellikle Osmanlı döneminden kalan başta camiler olmak üzere çok sayıda eser olduğu için bu yapılarda Osmanlıca gibi dillerde olan ve yüzlerce yıldır kendini koruyan tabelalar da görmek mümkündür.
Bölgede Sıklıkla Kullanılan Tabela Çeşitleri 
Sonuç itibarıyla özetlemek gerekir ise tabela Fatih ilçesinde adeta dünden bugüne gelişte bir köprü hatta izlenebilirlik görevi bile görünür. Yapısı itibarıyla dokusu bozulmayan yerleşim yerlerinden bir tanesi olduğu için de daha çok küçük esnafların olduğu bir yer olduğu için buna uygun tabelalar kullanılır. Son yılların gözdesi olan harf tabelalar da sıklıkla kullanılır. Yine kimi işyerlerinde de görüldüğü gibi ışıklı tabelalar da kullanılmaktadır. Totem tabelalar ise yol boylarında görülebilmektedir. Yani tabela Fatih kentinde zenginlik ve çeşitlilik arz eder.
 

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!