ATAŞEHIR TABELA

BLOG

Ataşehir Tabela

Reklamcılık sektörünün başkahramanlarından biri olan tabelaların amacı Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmaktır. Çoğunlukla dış mekân veya iç mekânlarda kullanılan bir tanıtım aracıdır. İstanbul Ataşehir tabela sektörü oldukça gelişmiştir. Reklamcılık sektörünün aktif olarak yürütüldüğü bir yer olan Ataşehir tabela gelişim gösterdiği sektörünün ve ajanslar bünyesinde çalışıldığı bir bölgedir.
 
Tabela, kamu sektörü veya özel sektör fark etmeksizin şirketlerin tanıtım sağlamak, insanların dikkatini çekmek ve firmaya ilişkin bilgileri insanların zihinlerine yerleştirmek amacıyla kurulmaktadır. Dış mekân kullanımları açısından oldukça zengin bir yelpazeye sahip olan tabelaların iç mekân kullanımına uygun çeşitleri de bulunmaktadır. Renk, şekil ve boyut olarak kullanım alanına göre farklı ve yenilikçi tasarımlara sahip tabelalar yapılabilmektedir. Geçmişten günümüze tabelacılık teknolojinin de etkisiyle farklılıkların fazlasıyla olduğu konsept tasarımlara geçiş yapmıştır. Farklı ve konsept tasarımlar Ataşehir’de bulunan tabelacılarda yoğunlukla yapılmaktadır. Bu anlamda firma taleplerini karşılamak için Ataşehir’de birçok tabelacı bulunmaktadır. Ataşehir tabela türleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. 
 

Totem Tabela

 
Ataşehir tabela  çeşitlerinden totem tabela dış mekânlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Özellikle cadde ve yol kenarı yerlerde kullanılmaktadır. Şehirlerarası yollarda kullanılması markaların tanıtımı açısından büyük avantaj sağlamaktadır 
 
Kutu Harf Tabela
Ataşehir tabela en fazla üretimi yapılan çeşidi olarak kutu harf tabelalar, üzerinde harflerden oluşan ve belli bir derinliğe sahip görünen ön yüzeyi ışık geçirgenliğine sahip beyaz pleksi malzeme kaplı tabela çeşididir. 
 
Işıklı Tabela
Reklam tabelaları içinde en dikkat çekici tabela çeşididir. Özellikle eczane, sinema, gece kulübü, hastane acil servileri gibi alanlarda kullanılmaktadır. Işıklı tabelalar geceleri açık duran mekânlarda kullanıma daha uygundur. 
 
Vinil Germe Tabela
Günümüzde en yoğun şekilde kullanılan reklam tabela çeşididir. Gündüz kullanımına uygun olduğu ve ışıksız olduğu için ofisler ve gündüz açık duran işletmeler için uygundur. iç mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. 
 
Çatı Tabelası
Büyük ölçekli çatılarda kullanılan bir reklam tabelası türüdür. Genellikle hastaneler, büyük alışveriş merkezleri, fabrikalar tarafından tercih edilmektedir. 
 
Genel olarak Ataşehir tabela çeşitleri bu şekildedir. Farklı ve yenilikçi tasarımlarla tabelacılık sektörünün kalbi burada atmaktadır.  
 

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!