DÖNERCI TABELA

BLOG

DÖNERCİ TABELA

 
Gıda sektöründe reklam amaçlı olarak kullanılan tabela çeşitleri restoran türüne göre değişiklik göstermektedir. Dış mekan kullanımına da uygun olarak paslanmaz çelik tabelalar, kutu harf tabelalar, ışıklı tabelalar gıda sektörünün öncülerinden dönerciler uygun tabela çeşitleridir. 
 

Dönerci tabela tercihleripaslanmaz krom nikel sac tabela hem iç mekânlar da hem de dış mekân kullanımlarında tercih edilmektedir. Kullanım alanı ve isteğe göre ışıklı veya ışıksız üretilmektedir. Paslanmaz malzemeden üretilen paslanmaz çelik tabelalar, yağmur ve diğer hava koşullarına dayanıklılık göstermektedir. Bu nedenle dış mekân kullanımları için de oldukça uygundur. 

 
Paslanmaz çelik tabelaya uygun olarak tasarlanan kutu harfler lazer sistemiyle hazırlanmaktadır. Ardından da harflerin etrafı giyotin makasıyla kesilmektedir. Işıklı ve ışıksız olmak üzere iki çeşit paslanmaz çelik tabela bulunmaktadır. Müşteri talebine bağlı olarak hazırlanan kutu harflere aydınlatma sistemleri yerleştirilmektedir. 
 
Kutu harf tabelalar ise dönerci tabela modeli olmaya oldukça uygun olan diğer seçenektir. Kutu harf tabelalar, üzerinde harflerden oluşan ve belli bir derinliğe sahip görünen ön yüzeyi ışık geçirgenliğine sahip beyaz pleksi malzeme kaplı tabela çeşididir. Tasarımı hazırlanan her bir harf alüminyum veya krom çelik malzemeden yapılmaktadır. Işık geçirgenliğine sahip ön yüzü ise pleksi malzemeden yapılmakta olup bu bölümün alt yüzeyine müşterinin talebine göre led ışık sistemi döşenmektedir. Kutu harf tabelalar üç boyutlu olarak üretilmektedir. 
 
Dönerci tabela çeşitleri dış mekandan fark edilir olmak durumundadır. Bu durumdan dolayı da görünürlüğün önemi büyüktür buna bağlı olarak da dönercilerde kullanılan diğer bir dönerci tabela çeşidi de ışıklı tabelalardır. Işıklı tabelalar en dikkat çekici tabela çeşitlerinden biridir. Müşterinin fark edilebilirliğini doğrudan etkilemektedir. Gösterişli ve dayanıklı olması sebebiyle yaygın olarak tercih edilen ışıklı tabela sistemleri firmanın prestijini artırmasına yönelik  olarak dönerciler için doğru tercihlerden biridir. 
 
Dönerci tabela yaptırmak için doğru firmalarla görüşme sağlandıktan sonra dikkat çekici bir tasarım oluşturulmalıdır. Bu durumdan firma görünürlüğü doğrudan etkilendiği için dikkat çekici tasarımlar büyük önem taşımaktadır.  Dikkat çekici tasarımların üzerine ışıklandırma da eklendiğinde dönerci tabela modelleri daha ilgi çekici olmaktadır. 
 
 

AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI - DİJİTAL BASKI & TABELA

HEMEN TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA!